لوگو تایید ضمانت خرید آنلاین از ما :

پیوند موفقیت آمیز بافت مصنوعی روده به موش های آزمایشگاهی

c223941f-edbf-45ae-8542-214d67718709

گروهی از دانشمندان به تازگی موفق به تولید بافت روده با شباهتی بسیار زیاد به بافت های طبیعی شده اند. علاوه بر این، این بافت با موفقیت به بدن موش ها پیوند زده شده است. در ادامه با دانلودکده همراه باشید.

این گروه از دانشمندان، پوست طبیعی و سلول های سفید خون را به سلول های بنیادین پرتوان تبدیل کرده اند که قادر است به هر نوع سلولی تبدیل شود. آنها با تامین مواد مغذی مناسب موفق شدند شرایطی را فراهم کنند که طی آن، سلول های بنیادین به بافت های روده ای پایه تبدیل شوند.
اما کار در اینجا متوقف نشد. آنها عصب هایی را نیز تولید کردند که به بافت ها این امکان را می داد تا به ضربان بیفتد، یعنی همان کاری که باعث حرکت غذا در روده های ما می شود.
جیم ولز، یکی از پژوهشگران بیمارستان کودکان در اوهایو در این باره گفته:

به نظرم این یکی از پیچیده ترین بافت هایی است که تا به امروز مهندسی شده است. دارای لایه داخلی است که جذب مواد مغذی و ترشح مایعات گوارشی را انجام می دهد، عضلاتی داریم که به طور کامل فعال اند و غذا را داخل روده به جریان می اندازند، و عصب هایی داریم که حرکات عضلات را کنترل می کنند.

برای ارزیابی میزان کارایی این فرایند، این دانشمندان قسمت های کوچکی از این بافت را در کبد موش های زنده پیوند زدند. آنها متوجه شدند که این بافت ها موفق شده اند تا در بدن موش به زندگی ادامه دهند و حتی سیستم دفاعی بدن، خون و سلول های ایمنی را نیز در اختیارشان قرار داده است. این در حالی است که دانشمندان منبعی برای تامین خون این بافت در نظر نگرفته بودند و این کار به طور خودکار توسط بدن موش انجام شده است.
در این مقطع زمانی، پژوهشگران سرگرم بررسی لوله هایی به اندازه دو سانتی متر هستند و امیدوارند بتوانند طول آنها را به ده سانتی متر برسانند تا بتوان از آنها برای درمان کودکانی که به طور مادرزادی دچار مشکل کوتاهی روده هستند استفاده کرد. بزرگسالان به لوله هایی طولانی تر نیاز دارند و به همین علت، زمان بیشتری برای تولید این روده ها موردنیاز است.
این گروه همچنین بر این باور است که این دستاورد به آنها در درمان بیماری هایی همچون تورم روده و کرون نیز کمک می کند.

مشخصات

دانـــــلود

  • 453 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در کانال تلگرامی ما

تبلیغات

تبلیغات کلیکی شرکت ای نتورک

ارزش سایت دانلود کده :******************************