لوگو تایید ضمانت خرید آنلاین از ما :

تولید نسل جدید موشک های کروز با سرعت مافوق صوت آغاز شد!

۰۰۸۱۴f42-206f-4a7b-a781-384ca954be12

نیروی هوایی آمریکا با آژانس پروژه های پژوهشی پیشرفته دفاعی (DARPA) پروژه مشترکی را برای تولید موشک کروز با سرعتی بالغ بر ۱۷۰۰ کیلومتر بر ساعت آغاز کرده اند. این موشک به اصطلاح مافوق صوت به ارتش این کشور توانایی غلبه بر نیروهای دشمن از طریق نابودسازی سریع زیرساخت ها را می دهد. در ادامه با دانلود کده همراه باشید.
موشک های کروز در ارتفاع پست حرکت می کنند تا از دید رادارهای دشمن پنهان بمانند. همچنین، نیاز آنها به حمل سوخت باعث افزایش وزن و کاهش سرعت شان می شود. در حال حاضر هیچ کشوری دارای موشک کروز با سرعت بیش از ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت نیست.
با این حال، قرار است این موشک جدید که HAWC نام دارد از موتوری مخصوص برای دستیابی به سرعت ۱۷۰۰ کیلومتری استفاده کند. گفته شده که این موتور به طور بالقوه امکان رسیدن به سرعت بیش از دوازده هزار کیلومتر را نیز دارد.
طرز کار این موتور به این شکل است که ابتدا هوا را وارد کرده و سپس با سوزاندن سوخت، هوای داخل شده را داغ می کند. سپس، این هوای داغ به انتهای موتور هدایت شده و شتاب تولید می کند. سرعت انتقال هوا در این موتور، مافوق صوت است و به همین دلیل سرعت موشک تا این اندازه بالا می رود.

 

این موشک در صورت موفقیت آمیز بودن، انقلابی در صنایع نظامی به شمار خواهد رفت، چرا که می تواند از دید اکثر رادارها پنهان بماند و آنقدر سریع است که کمتر کسی می تواند از پس آنها برآید. این موشک ها برای هدف گرفتن نقاط کوچک و حساس، همچون محل اختفای تروریست ها یا اشخاص سیاسی و نظامی یا زیردریایی ها مناسب خواهند بود.
بااین حال، این موشک ها به حجم زیادی از سوخت نیاز دارند و ابعاد آنها می تواند به اندازه موشک های کروز امروزی باشد که در این صورت از بُرد آنها کاسته می شود. این احتمال نیز وجود دارد که ابعاد و ظرفیت حمل سوخت شان بیشتر شود تا لطمه ای به بُرد آنها وارد نشود.
قرار است در ساخت این موشک، از فناوری های بکار رفته در موشک X-51 Waverider نیز استفاده شود. این موشک در سال ۲۰۱۳ به طور آزمایشی شلیک شد و پیش از آنکه سوخت اش به پایان برسد، به سرعتی بالغ بر شش هزار کیلومتر بر ساعت دست یافت.

www.download-kade.ir

مشخصات

دانـــــلود

  • 353 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در کانال تلگرامی ما

تبلیغات

تبلیغات کلیکی شرکت ای نتورک

ارزش سایت دانلود کده :******************************